Відмова від певних звичок допоможе залишатися здоровими у літньому віці, а також знизити ризик розвитку серйозних захворювань та збільшити тривалість життя.

Портал EatThisNotThat! поговорив з експертами, які поділилися порадами щодо збереження здоров’я та назвали шкідливі звички, яких потрібно позбутися після 55 років.

Куріння

Куріння може призвести до багатьох проблем, таких як хвороби легень, хвороби серця та рак. Ця шкідлива звичка також провокує утворення зморшок на обличчі, руках та ногах.

Постійне використання гаджетів

У світі все прив’язані до екранів гаджетів. Зазвичай люди перевіряють стрічки новин та соцмережі як перед сном, так і після пробудження. Це не лише якість сну, а й у психічне здоров’я. Тому людям старше 55 років дуже важливо проводити якнайменше часу перед екранами.

Вживання алкоголю та калорійних напоїв

Занадто багато алкоголю та калорійних солодких напоїв може вплинути на когнітивні функції та загальний стан здоров’я. З віком здатність переробляти алкоголь у організмі значно знижується. А калорії, що отримуються з газованих та інших солодких напоїв, практично не мають поживної цінності для організму та сприяють набору ваги, а також іншим хронічним станам, таким як депресія, тривога, ослаблена імунна система. Фахівці радять замінити ці напої водою з лимоном та трав’яним чаєм.

Ізоляція

Почуття самотності чи ізоляції впливає на здоров’я людей похилого віку, показують дослідження. Коли ми ізолюємося на регулярній основі, ми стаємо більш уразливими для хвороб серця та депресії. Крім того, це збільшує ризик погіршення когнітивних функцій. Спілкування з друзями та іншими людьми посилює позитивні емоції та покращує стан здоров’я.

Недотримання режиму сну

Поганий сон може сприяти виникненню різних проблем зі здоров’ям та зниження якості життя. Фахівці рекомендують людям старше 65 років спати сім-вісім годин щоночі. Щоб покращити якість сну, важливо регулярно займатися спортом, зменшити кількість відволікаючих факторів перед сном (телевізор, телефон/планшет), ввести розслаблюючі ритуали у свій розпорядок та уникати речовин, які порушують сон, таких як алкоголь та тютюн.