Дослідники виявили несподівану перевагу відеоігор для розвитку мозку дітей та підлітків. Виявляється, вони покращують навички читання.

Вчені з Університету Саскачевана вважають, що відеоігри мають один безперечний плюс, який ігнорується сучасними експертами. Традиційно відеоігри вважають злом для підростаючого покоління і різновидом лінивої активності, яка до того ж перенапружує очі. І ось тепер встановлено, що за допомогою відеоігор діти та підлітки покращують навички читання, оскільки в ході самих ігор їм потрібна постійна увага та здатність швидко читати великі обсяги тексту, що з’являється на екрані.

Діти повинні не тільки читати цей текст, який виникає в різних зонах екрану, але правильно інтерпретувати і обробляти мозком для того, щоб успішніше справлятися з тими завданнями, які ставлять перед ними творці відеоігор. Це було підтверджено під час дослідження, коли вчені проаналізували найбільш популярні відеоігри, щоб визначити кількість об’єктів, що знаходяться в зоні периферичного зору гравця, на які він повинен реагувати.

Читайте також:  Що може дати щоденна ходьба пішки: 4 потужні оздоровчі ефекти

На наступному етапі добровольцям із різним рівнем досвіду у відеоіграх необхідно було пройти через тест, що оцінює навички читання. У ході цього тесту на екрані з’являлися різні слова, з’являючись у 8 можливих точках. Показували як добре відомі учасникам слова, так і випадково придумані, тобто неіснуючі. Причому всі добровольці мали встигнути прочитати їх уголос. Виявилося, що любителі відеоігор з великою кількістю периферичних об’єктів на екрані краще справлялися з цим тестом, а отже, мали й найрозвиненіші навички читання.