Питання про зниження артеріального тиску актуальне для половини дорослого населення України. Експерти розповіли, як проста зміна у харчуванні дозволяє захищатися від гіпертонії.

Підвищений артеріальний тиск є найпоширенішою проблемою зі здоров’ям в українців і жителів більшості розвинених країн світу. За статистикою, підвищений тиск постійно буває у кожного другого жителя нашої країни середнього і старшого віку, а кожен третій страждає від цієї гіпертонії. Гіпертонія значно збільшує ризик інсульту, а також підвищує ризик інфаркту. Існують таблетки, які необхідно приймати довічно для того, щоб утримувати тиск під контролем. Але є і певні зміни у способі життя, які довели свій вплив на симптоми гіпертонії.

Особливо важливо внести певні прості зміни в дієту. Численні дослідження показують, що включення оливкової олії по-справжньому рятує життя гіпертоніків. Не так давно дослідники з США підтвердили, що оливкова олія знижує систолічний та діастолічний тиск. Мова йде не тільки про додавання цього інгредієнта в салати та інші страви, але і про те, щоб почати готувати на оливковій, а не на вершковій або соняшниковій олії.

Крім того, дієтології рекомендують зменшити вміст солі в раціоні для того, щоб в організмі не накопичувався натрій, який збільшує тиск. Через сіль наше тіло утримує воду, що надає додаткове навантаження на органи. Гіпертонікам необхідна дієта з обмеженою кількістю жиру, в яку входить безліч свіжих овочів і фруктів. Крім того, дуже важливо обмежити вживання кофеїну та алкоголю.