Їсти, не розлучаючись з гаджетами

Американські вчені попереджають: люди, що харчуються при вимкненому ТБ, набагато довше відчувають задоволення від їжі, а їх раціон в цілому більш здоровий. Коли ми відволікаємося на екрани телевізорів і смартфонів, прийом їжі перестає бути усвідомленим. Ми починаємо закидати в рот перші – ліпші продукти і перестаємо звертати увагу на почуття насичення.

Безсоння

Не висипатися

Невиспана людина з’їдає за день в середньому на 300 ккал більше, ніж зазвичай. Таким способом організм прагне компенсувати недолік сну припливом енергії ззовні.

Ділити їжу на погану і хорошу

“Спочатку суп, потім цукерки”, – знайоме? Здавалося б, все правильно: заради ласощів ми старанно з’їдаємо корисний, але нелюбий суп. І дітей своїх змушуємо робити так само.

Читайте також:  П'ять продуктів, які допомагають придушити апетит

Їжа

Але хто сказав, що солодощі краще за всю іншу їжу? Задумайтеся, що б ви зараз вибрали: скибочку стиглого соковитого кавуна або цукерку? Салат зі свіжих сезонних овочів з кедровими горішками або шоколадний батончик?

Репутація «смакоти» десертів культивується саме тоді, коли ми розглядаємо їх як нагороду за поїдання «несмачної» їжі. Заборонений плід солодкий: звідси і береться нездорова пристрасть до цукру і звичка їсти його, навіть коли не дуже-то хочеться. Тому що зараз можна, а потім буде не можна.

Треба вміти насолоджуватися різною їжею. А якщо вам дійсно захотілося цукерку – з’їжте її, навіть якщо наближається обід. Чесне слово, ще ніхто не помер від того, що поміняв місцями перше і десерт.

Продовження на наступній сторінці: 1 2
Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News