Вранці багато хто воліє кави чорний чай, будучи впевненими, що такий напій набагато корисніше. Однак вчені пропонують поміняти його на зелений, так як він містить високу концентрацію антиоксидантів, які борються з вільними радикалами в організмі. А недавнє дослідження, показало, що такий чай також корисний для здоров’я мозку.

Згідно з результатами роботи, опублікованими в журналі Psychopharmacology, зелений чай здатний допомогти в лікуванні психічних розладів, таких як недоумство. “Наші результати показують, що зелений чай може збільшити короткострокову синаптичну пластичність мозку, благотворно впливаючи на його когнітивні функції”, – розповів провідний автор дослідження Стефан Боргвардт з психіатричної університетської клініки в Швейцарії.

Крім нього, поліпшити роботу мозку можуть ще кілька видів напоїв.

Чай з мелісою

Було встановлено, що екстракт меліси володіє хорошими властивостями для стимуляції уваги і пам’яті. Крім цього, він благотворно впливає на нейрони базального переднього мозку, які руйнуються при хворобі Альцгеймера. Відомо, що саме ці нейрони відповідають за навчання і пам’ять.

Чай з женьшенем

Найбільше женьшень відомий своїми стимулюючими властивостями, які забезпечують приплив енергії. Справа в тому, що в рослині міститься з’єднання під назвою HT008-1, яке здатне покращувати кровообіг, розширюючи капіляри і підтримуючи їх чистоту. В ході рандомізованих досліджень вчені прийшли до висновку, що такий чай може надавати благотворний вплив на когнітивні здібності, при цьому ніяких побічних ефектів напою зафіксовано не було.

Чай з розмарином

Це стимулятор мозку, допомагає сконцентруватися і знижує розумову втому. Дослідження показали, що навіть запах розмарину підвищує концентрацію і природним чином покращує пам’ять.