Нове дослідження вчених з США виявило зв’язок між безсонням і підвищеним ризиком погіршення роботи нирок аж до їх відмови укупі з імовірністю ранньої смерті. Але запобігти негативним наслідкам для здоров’я від дефіциту нормального нічного сну можливо, якщо взяти під контроль ряд чинників, що призводять до непотрібного неспання, вважають фахівці.

Авторами дослідження стали співробітники Наукового центру здоров’я при Університеті штату Теннессі. У їхньому проекті взяли участь 957,5 тис. осіб.

До початку експерименту у добровольців не було проблем зі здоров’ям, пов’язаних з нирками. Спостереження за піддослідними показали, що майже 42 тис. осіб мали хронічне безсоння. Своїх підопічних вчені спостерігали трохи більше 6 років.

Читайте також:  Дев'ять корисних для організму властивостей м'яти

За час проекту у 2,7% його учасників знизилася функціональність нирок, причому, це порушення у них прогресувало. 0,2% випробовуваних до фіналу стали страждати від ниркової недостатності. 23% учасників за період дослідження померли.

Проаналізувавши всі обставини, пов’язані з погіршенням здоров’я і смертністю, дослідники констатували: безсоння пов’язана з 2,4 – кратним ризиком ниркової недостатності, з 1,5-кратним ризиком відмови нирок та з 1,4-кратним ризиком смертності з будь-якої причини.

Жертви безсоння можуть нівелювати свій ризик піти з життя раніше часу, якщо почнуть контролювати чинники, здатні вплинути на її розвиток, пояснили фахівці. Для цього, вважають вони, необхідно стежити за індексом маси тіла, артеріальним тиском і супутніми хворобами.

Читайте також:  Вчені зі США виявили точний механізм зараження застудою в холод

Джерело: MedikForum