Вчені встановили, що вживання кави підсилює потенціал життєлюбства у людини і допомагає боротися з депресією.

Співробітники Медичного коледжу Університету Циндао запропонували використовувати для боротьби з психологічним негативом каву.

«Кава містить ряд ферментів, які знижують ризик розвитку депресивних станів у людини», – заявили, зокрема, китайські фахівці.

Перш ніж прийти до такого висновку, дослідники проаналізували дані 15 наукових експериментів, в яких добровольці пили каву. В результаті вони виявили: кожна випита чашка кави в день на 8% зменшує ймовірність для людини впасти в депресивний стан.

На думку вчених, кава здатна зменшувати запальні процеси, що зачіпають нейрони, – цей ефект забезпечується комбінацією антиоксидантів, що містяться в ній. Крім того, відчуттям бадьорості і припливу сил сприяє кофеїн.

Вчені вважають кращим способом пити каву вживати її разом з додаванням какао. Експериментально фахівці переконалися в тому, що такий мікс активізує приплив крові до мозку людини, що покращує когнітивні показники. При цьому після кави з какао у людей не виникає підвищена тривожність, яку нерідко провокує кофеїн.

Джерело: МедікФорум