Крохмаль, що міститься в картоплі, хлібі, макаронах і багатьох фруктах, відноситься до вуглеводів, поїдання яких сприяє набору ваги. Але останні дослідження спонукають дієтологів оцінювати крохмаль як продукт, що сприяє стрункості. Вчені вважають, що містить крохмаль їжа стимулює тіло спалювати більший відсоток жиру.

Австралійські дослідники з Лабораторії харчування та метаболізму людини при Коледжі Скідмор встановили: продукти, які містять стійкий (резистентний), або нетравний крохмаль, запускають в організмі фізіологічні процеси, завдяки яким активізується травлення і підвищується енергообмін. Все це сприяє більш інтенсивному витрачання жирових запасів тіла.

«Стійкий крохмаль проходить через тонку кишку, де перетворюється в коротколанцюгові жирні кислоти, які використовуються організмом як енергія. Такого роду крохмалі – це потужні пребіотики, їжа для бактерій в товстій кишці», – заявили австралійські фахівці.

Читайте також:  Прийом їжі в певний час підвищує ризик інсульту

На їхню думку, резистентний крохмаль, який входить до складу картоплі, бобових і цільних злаків, може стати одним із самих здорових компонентів раціону для людей з діабетом 2 типу. Також його вживання може компенсувати ефект від частого вживання червоного м’яса і знизити ризик розвитку раку кишечника, констатували медики.

Експерти відзначили, що термічна обробка продуктів позначається на вмісті в них стійкого крохмалю. З цієї причини макарони, злакові, а також бобові культури слід вживати не в м’якому і повністю приготованому вигляді, а у вигляді «аль денте», трохи твердими.

Групою лікарів під керівництвом професора Пола Ар’єро був проведений експеримент, який показав, що споживання стійкого крохмалю допомагає контролювати вагу. Група випробовуваних з 70 жінок їла на сніданок млинці. Блюдо готувалося з додаванням як звичайного, так і стійкого крохмалю, а також з додаванням комбінації крохмалю і сироваткового білка. У результаті з’ясувалося, що поєднання стійкого крохмалю і білка призводило до прискореного спалюванню калорій організмом.

Читайте також:  Названо п'ять питних звичок, які прискорюють старіння організму

«Наскільки великий потенціал стійкого крохмалю в боротьбі з ожирінням, обумовленим високоуглеводною їжею, ми поки не знаємо, але дані про його користь вражають. Якщо комбінувати стійкий крохмаль з яєчнею, твердим сиром, білком молочної сироватки, гороховим, курячим білком або грецьким йогуртом – це буде потужна комбінація для спалювання жиру заради виробництва енергії», – повідомив професор Пол Ар’єро.

Джерело: MedikForum