Існує величезна кількість зубних паст, призначених для вирішення різних проблем, наприклад, для зміцнення емалі, зниження чутливості зубів, захисту від ерозії емалі і так далі. Однак між ними немає абсолютно ніякої різниці, стверджують вчені.

Дослідженням у цій галузі займалися наукові фахівці зі Швейцарського і Бразильського університетів. В рамках випробування вчені перевірили три види паст, на яких позначалося: «захищають від ерозії емалі», «зміцнюють емаль» або «знижують чутливість зубів та контрольну пасту. Крім того, з’ясувалося, що всі пасти однаково абразивні, жодна з них не може допомогти позбавитися від стирання емалі.

Стоматологи всього світу стверджують, що все частіше люди стикаються з руйнуванням зубної емалі і надчутливістю дентину. Виробники постійно обіцяють випуск паст, які захищають, але дослідження говорить про те, що цього не сталося до сих пір.

«Одна з причин відкриття дентину і виникнення чутливості – ерозія емалі, яка відбувається, коли ми чистимо зуби. Тому для нашого дослідження ми обрали ті зубні пасти, які обіцяють боротися з ерозією або з чутливістю», – пояснює Саміра Олена Жоау-Сауза, один з авторів дослідження.

Згідно з результатами проведеного дослідження, жодна з протестованих паст не захищає від ерозії або стирання. До того ж вони навіть сприяють втраті речовини емалі. Різниця між різними видами зубних паст виявилася незначною.

Джерело: 7mednews