Як показали дослідження, жінки краще пам’ятають події, а чоловіки – орієнтуються в просторі.

Нещодавно вчені з Каролінського інституту в Швеції провели масштабні дослідження на тему того, яка пам’ять у жінок розвинута краще, ніж у чоловіків. Науковий колектив проаналізував понад 600 досліджень, які проводилися з 1973 по 2003 рік. Всього в цих дослідженнях брало участь понад 1,2 млн. осіб. Все це робить висновки, до яких прийшли вчені, дуже вагомими.

В результаті досліджень фахівці встановили, що у жінок сильно розвинена епізодична пам’ять. Тому жінки дуже добре запам’ятовують конкретні події, які відбуваються в їх житті – це можуть бути деталі розмови, колір плаття подружки з якою пили каву пару місяців тому. Епізодична пам’ять, наприклад, про автобіографічні події включаючи контекст – емоції, сенс, деталі інтер’єру, запахи та інші деталі.

Епізодичній пам’яті психологи зазвичай протиставляють пам’ять семантичну, яка зберігає загальну інформацію про світ, яка краще розвинена у чоловіків. Крім цього, жінки краще запам’ятовують обличчя, у них краще розвинена сенсорна пам’ять. Тому жінки пам’ятають запахи і краще в них розбираються.

Проте, за славами вчених, чоловіки краще запам’ятовують просторову інформацію. Наприклад, їм простіше знайти дорогу до припаркованої машини або вибудувати маршрут подорожі. При цьому вчені підкреслюють, що епізодична пам’ять найчутливіша до стресу, недосипів і старіння.