ГоловнаНовини Здоров'яШафран ефективніше бореться з депресією, аніж багато ліків

Шафран ефективніше бореться з депресією, аніж багато ліків

Відомим природним антидепресантом є шафран. Він не поступається по ефективності багатьом лікарським антидепресантам, при цьому не має таких побічних ефектів, які їм притаманні.

Шафран

Шафран як антидепресант

З кожним роком збільшується кількість людей, які страждають від депресії. Передбачається, що до 2020 року депресія буде однією з головних причин непрацездатності населення земної кулі. Побічні ефекти та ризики прийому психотропних ліків — основні недоліки офіційних лікувальних програм. Фактично 90% пацієнтів випробували на собі побічні дії цих препаратів. Відбувається постійний пошук безпечних методів боротьби з перепадами настрою.

Протягом більше 4000 років ця дивовижна пряність використовується в лікуванні понад 90 хвороб. Шафран – сама дорога пряність у світі. Ціна коливається від $1000 до $5000 за фунт (приблизно 450 г). Така висока вартість пояснюється тим, що виробництво шафрану дуже трудомісткий. В якості приправи використовуються тільки висушені рильця квітів посівного шафрану. Необхідно 80 тис квіток і чверть мільйона рилець, щоб отримати 1 фунт шафрану. До того ж їх не так просто збирати. Це робиться вручну протягом одного — трьох тижнів в році.

В традиційній арабській медицині шафран використовують при депресіях. Він полегшує багато симптомів психіатричних захворювань. Дві речовини, що входять до складу шафрану (сафранал і кроцин), мають здатність покращувати і стабілізувати настрій шляхом досягнення балансу рівнів дофаміну, норадреналіну та серотоніну.

В одному науковому звіті за 2014 рік наводяться результати 14 досліджень використання шафрану як антидепресанту. Його успішно застосовували як при тривожності, так і при депресії. Причому, як виявилося, він має більш виражений антидепресивний ефект, ніж відомі лікарські антидепресанти.

Також в результаті досліджень встановлено, що шафран володіє терапевтичним ефектом при таких проблемах зі здоров’ям, як:

 • Сексуальна дисфункція (ефективний при еректильної дисфункції)
 • Макулодистрофія (допомагає при віковій макулодистрофії, покращує зір)
 • Рак підшлункової залози (знищує ракові клітини ракової пухлини підшлункової залози)
 • Хвороба Альцгеймера Метаболічний синдром (нормалізує обмінні процеси в організмі)
 • Передменструальний синдром (зменшує вираженість симптомів)
 • Менструальні болі (значне зменшення ступеня інтенсивності болю)
 • Атеросклероз
 • Безпліддя (50 мг шафрану щодня протягом 3 місяців, результат: збільшення кількості сперматозоїдів нормальної форми на 21%),
 • Розсіяний склероз,
 • Хвороба Паркінсона
 • Тривожність і безсоння
 • Погіршення і втрата пам’яті
 • Онкологія (ефективний при деяких видах раку)
 • Зайва вага (знижує апетит – зменшується кількість перекусів)
Вживання шафрану у великих кількостях небезпечне!

Для лікування легкої і помірно вираженої депресії, а також передменструального синдрому денну дозу 30мг необхідно розділити на 2 прийоми. Доза до 1,5 г шафрану в день безпечна. Симптоми отруєння шафраном виявляються при вживанні більше 5 г за один прийом. Летальний результат наступає при прийомі за раз 10-20 г шафрану.

Пам’ятайте, що, незважаючи на весь благотворний вплив шафрану на організм, високі дози небезпечні. На одне блюдо досить 3-4 висушених рилець. Не вживайте порошкоподібний шафран. Через дорожнечу шафран часто підробляють, підмішуючи рослини, схожі з ним за кольором, найчастіше куркуму. Справжній шафран – це переплутані між собою нитки-рильця червоно-коричневого або темно-червоного кольору з сильним характерним запахом.