Чому люди ростуть лише до певного віку? Колись замислювалися над цим? Ми попросили відповісти на це запитання лікаря-ендокринолога Марину Мягкову.

“Ми перестаємо рости, тому що наш організм перестає виділяти так званий гормон росту у певному віці”, – каже експерт.

Як правило, це відбувається ближче до 25-30 років. Цікаво, що найактивніше людина росте не під час життя, а ще до появи на світ. Тобто в утробі матері.

Тільки вдумайтеся: лише за якихось дев’ять місяців дитина в середньому зростає на півметра! Потім процес зростання значно уповільнюється.

За перший рік життя дитина росте приблизно на 20 см. Потім росте ще повільніше. Але що впливає те що, яким людина виросте в результаті?

Гормон зросту виділяється переважно через дві години після сну. Саме тому дітям так важливо не збивати режиму дня. У дитини має бути здоровий сон та повноцінний відпочинок. Це потрібно для того, щоб правильно функціонували внутрішні органи.

Також на зріст дитини впливає кількість їжі, що споживається. Якщо кількість м’яса та інших продуктів тваринного походження знижується, процеси росту в організмі сповільнюються.

Якщо в організм не надходить такий корисний вітамін А, зріст теж гальмуватиметься.

Безперечно, на зріст впливає і генетика. У високих батьків діти найчастіше виростають високими. Але якщо дуже хочеться бути вище, трохи збільшити зріст можна за допомогою фізичних вправ і регулярних занять спортом.