Довге і здорове життя в основному зводиться до простих звичок. Сюди відносяться і правильне харчування, і регулярна фізична активність. Однак дієтолог Дейв Еспрі дав ще кілька порад, які допоможуть збільшити тривалість життя.

За його словами, сніданок, як вважають багато хто, не найголовніша їжа дня. Більш того, в деяких випадках його можна навіть пропускати без будь-якої шкоди для здоров’я. “Виявляється, якщо ви повечеряли пізно, можна не їсти 14 або навіть 16 годин”, – розповів він.

“Тільки одне це знизить ризик розвитку діабету або інсульту, а також вікових захворювань”, – додав Еспрі. Дієтолог пояснив, що зайва година або дві без їжі допомагає організму відновитися і очиститися.

Крім того, Еспрі порекомендував більше рухатися. Найкраще приділяти фізичної активності 20 хвилин в день. Якщо цей час здається проблемним, його можна розбити на два рази по 10 хвилин, пише Express.

Було доведено, що щоденні вправи приносять користь серцю. Вчені виявили, що у людей, які протягом восьми років дотримувалися активного способу життя, ризик передчасної смерті скорочувався на 14%, а загальна тривалість життя збільшувалася на три роки.

Крім цього, важливо добре висипатися. В середньому для людини досить семи-восьми годин сну, але деякі можуть спати трохи довше або, навпаки, менше. «Справа не в тому, як довго ми спимо, а в тому, наскільки добре» – уклав він.