Сучасні ресторани пропонують багато популярних страв, які можна об’єднати за ознакою недостатньо приготованого м’яса або риби – суші, тартар, строганина, карпачо, і, звичайно, багатьма улюблений стейк з кров’ю. Однак такі страви, особливо якщо ви не знаєте технологію приготування, можуть завдати істотної шкоди здоров’ю. Лікар вищої категорії, кандидат біологічних наук Олена Чернишова розповідає про шкоду погано приготованого м’яса.

Гельмінтоз або глисти – широко поширене захворювання, яким страждають мисливці і рибалки, які готують свою здобич “на бігу”.

“Забудьте про відбивну з кров’ю – м’ясо ні в якому разі не можна їсти без достатньої температурної обробки. Середня прожарювання теж небезпечна – ви не знаєте, яке м’ясо пустили у витрату. Особливо небезпечне м’ясо диких тварин. Невідомо, де його продають, чи є там ветеринарний контроль. Якщо ви купуєте м’ясо на дорозі або у своїх знайомих, його треба варити довго і невеликими шматками. Ресторани, кафе повинні виконувати всі вимоги за технологією правильного приготування їжі. Достатня температурна обробка для м’яса – варити не менше півтори години. Непроварене м’ясо веде до того, що в організмі людини розвиваються гельмінти”, – сказала Олена Чернишова.

Солона риба-небезпечна

У солоній рибі можуть збережеться личинки глистів, особливо якщо її недостатньо проморозити перед засолюванням. Однак і заморозка не гарантує 100% відсутності паразитів, а лише знижує ризик.

Сало – без прожилок

Паразитолог зазначила, що личинки глистів містяться в м’ясі, а не в жирі, тому заморожене сало можна вважати безпечним, але тільки в тому випадку, якщо в ньому немає м’ясних прожилок.