У прісних водоймах – при випадковому попаданні води в організм через рот або ніс – люди ризикують підхопити різні інфекції. Крім паразитів, що викликають порушення роботи шлунково-кишкового тракту, така волога здатна заразити гепатитом А, холерою, поліомієлітом, попереджають медики.

За словами лікаря-вірусолога Георгія Вікулова, купання в річці або озері загрожує можливим зараженням лямбліозом – це одне з найпоширеніших інфекційних захворювань у людей, що викликаються кишковими одноклітинними організмами лямбліями. Їх присутність у воді-знак того, що в неї потрапляють нечистоти.

«У прісній водоймі можна також підхопити ротавірусну інфекцію, причому часом нею заражаються відразу всі члени сім’ї», – попередив медик в інтерв’ю NEWS.ru.

Інша інфекція, якою може «нагородити» вода річки або озера, – це лептоспіроз (водна лихоманка). Її збудники потрапляють в людське тіло через порізи, потертості шкіри, слизову оболонку очей, носа, рота. Для захворювання характерні ознаки, які можуть викликати підозру про зараження коронавірусом, – висока температура, сильні головні і м’язові болі, озноб, почервоніння очей, біль в животі.

Не тільки при купанні, але і під час відпочинку біля фонтану є ризик роздобути кампілобактеріоз – інфекцію, що проявляється синдромом загальної інтоксикації, симптомами хвороб шлунка і кишечника. До того ж, повідомив Вікулов, вода з прісної водойми, що потрапила всередину, здатна заразити гепатитом А, холерою, аденовірусом, поліомієлітом.

Пісок біля водойм теж може збути джерелом патогенів, що провокують проблеми зі здоров’ям. Терапевт Людмила Лапа розповіла, що люди, які чіпають землю, пісок, траву на прибережних територіях, можуть заразитися глистами. Крім того, відпочинок на пляжі і в воді може закінчитися сальмонельозом – тому краще не лежати на піску і траві без підстилки і стежити за чистотою рук.