Ніколь Хопсекгер, співробітниця розташованої в США клініки Клівленда, перерахувала продукти харчування, що перешкоджають старінню шкіри. Дієтологиня розповіла і про їжу, яка надає протилежний ефект.

За словами Ніколь Хопсекгер, здоровою і пружною шкіра стає після регулярного вживання людиною риби, лляної, соєвої та ріпакової олій, волоських горіхів, насіння Чіа – за рахунок вмісту в них великої кількості Омега-3. Завдяки йому зменшується рівень тригліцеридів, наявних у складі ліпідів крові, і знижується ступінь запалення. За рахунок жирних кислот в шкірі підтримується колаген, що робить її пружною.

В овочах і фруктах містяться вітаміни і антиоксиданти, що усувають від зовнішніх покривів тіла сонячні промені і вільні радикали. Лікопін, наприклад, яким багаті помідори, сприяє гладкості шкіри.

Читайте також:  Нутриціолог розповіла, про що свідчать проблеми із волоссям

Вітаміни C і E, джерелом яких є багато фруктів і овочів, зменшують зморшки. Дуже корисні для шкіри мигдаль, насіння соняшнику, всі види цитрусових. Варто включити в свій раціон і полуницю, ківі, паприку, броколі.

Поліфеноли, наявні в чаї, каві, винограді, темному шоколаді (якщо відсоток какао в ньому не менше 60) згладжують грубу текстуру шкіри.

У другий список, протилежний, американська дієтологиня внесла банани, білий хліб, напівготові пластівці, цукор, білий рис, смажену або варену картоплю, солодку газовану воду, крекери. Дані продукти, потрапляючи в організм людини, дратують шкіру і прискорюють її старіння.