Що пити для покращення пам’яті, концентрації уваги та підтримки активності нервової системи? Нутриціолог Євгенія Новікова розповіла, які вітаміни найбільш важливі для мозку та профілактики когнітивних розладів.

Щоб нервова система якомога довше залишалася максимально активною, важливо враховувати низку факторів. Відіграє роль не окремий вітамін, а спосіб життя загалом.

«Однак критично важливим у енергозабезпеченні клітин мозку є обмін вітамінів групи В (В1, В6, В9, В12). Особливе значення у плані виникнення когнітивних порушень має вітамін В12, фолієва кислота», — каже експерт.

Отримувати вітамін В12 наш організм може лише з джерел тваринного походження: це м’ясо, печінка, яйця, молочні вироби… Саме тому до групи ризику першими потрапляють вегетаріанці.

У рослинних продуктах цей нутрієнт теж можна зустріти, але, на жаль, у тій формі, яку людина засвоїти не може. Наприклад, модна та популярна нині спіруліна дійсно містить вітамін В12, але ефект нульовий – він не засвоюється.

Ще один важливий момент. Навіть якщо ви наситили свій раціон джерелами вітаміну В12, щоб він добре засвоївся, потрібна ще одна умова – достатнє надходження білка.

Якими симптомами проявляється дефіцит вітаміну В12 в організмі? Часто це когнітивні порушення, депресивні стани. Однак можуть бути симптоми та іншого характеру: імпотенція, часті позиви до туалету.

При нестачі фолієвої кислоти страждає як мозок, а й значно збільшується ризик розвитку серцево-судинних захворювань.