Після 30 років в організмі відбуваються зміни, які уповільнюють обмін речовин та ускладнюють процес схуднення, вважає дієтолог Емі Шапіро. Про головні вікові складнощі підтримки стрункості вона розповіла виданню Eat This, Not That!

За словами Шапіро, після 30 років м’язова маса скорочується на три-вісім відсотків кожні десять років. Вона пояснила, що оскільки м’язи ефективно спалюють калорії, то чим менше в тілі, тим важче худнути. Крім того, продовжила Шапіро, втрата м’язової маси уповільнює обмін речовин та зайві кілограми з’являються навіть після вживання дієтичних продуктів.

Ще однією причиною складнощів зі схудненням дієтолог назвала гормональні зміни, які відбуваються після 40-50 років. «Під час менопаузи жінки зазнають падіння рівня естрогену, що пов’язано із збільшенням черевного жиру. У чоловіків знижується рівень тестостерону, через що зменшується його регулюючий вплив на розподіл жиру, м’язову масу та силу», – пояснила Шапіро.

Фахівець додала, що боротьбі із зайвою вагою часто заважає поганий сон. Вона підкреслила, що схуднення та нічний відпочинок не пов’язані безпосередньо, проте постійне недосипання підвищує рівень греліну, який посилює апетит.