Вітаміни потрібні всім людям – дорослим і дітям, малорухливим і занадто активним. Причому останнім, хто захоплюється спортом всерйоз, особливо важливо заповнювати недолік компонентів, щоб не стикатися з неприємними наслідками. Дозування повинні бути в півтора-два рази вище звичайних. Давайте розглянемо, яких вітамінів у спортсменів повинно бути обов’язково в достатку.

Вітамін А

Допомагає створювати нові м’язові клітини, накопичувати глікоген. Ретинол дозволяє формувати сильну кісткову систему, поліпшити вироблення колагену, регенерації клітин. Спортсменам такі якості не зашкодять. Джерелами вітаміну А є риб’ячий жир, солодка картопля, морква, абрикоси, гарбуз, молочні продукти, печінка і так далі.

Вітаміни групи В

Насичують киснем кров, регулюють витрати енергії, підтримують жировий і вуглеводний обміни. Вітаміни групи В необхідні для метаболізму білків. Також вони допомагають зберігати самопочуття на відмінному рівні, виводити «використані» вуглеводи, запобігати стресу, хронічній втомі, підвищувати працездатність. Додайте в раціон м’ясо, рибу, злаки, молоко, печінку та інші подібні продукти, щоб наситити організм вітамінами групи В.

Вітамін С

Головний вітамін для спортсменів. Він корисний для схуднення і набору м’язової маси. Завдяки добавці клітини краще відновлюються після навантаження, а м’язи насичуються киснем. Також вітамін С є відмінним антиоксидантом, здатним позбавити організм від вільних радикалів. Багато участі вітаміну С у виробленні колагену, синтезі тестостерону, нормалізації рівня холестерину, поліпшенні якості крові. А так як він є водорозчинним, у великих дозах не шкодить організму. Спортсменам краще прийняти у величезних кількостях, так як на тренуваннях він витрачається вкрай багато. Знайти даний елемент можна в шипшині, цитрусових, квашеній капусті, обліписі, солодкому перці, щавлі та інших овочах, ягодах і фруктах.

Вітамін Е

Потужний антиоксидант-ось що допоможе спортсменам. Завдяки цій властивості вітаміну поліпшується метаболізм, захищаються мембрани клітин від пошкоджень. А значить, зростання клітин буде більш успішним. Поїдайте рослинні олії, горіхи, насіння, оливки — і буде елемент в організмі в належній кількості.

Вітамін D

Важлива роль компонента в процесі засвоєння фосфору і кальцію. Цінні речовини необхідні для підтримки м’язів і кісток в придатному стані. Споживання молочних продуктів, печінки, морської риби, а також вплив сонячних променів допоможе спортсменам запастися вітаміном D.

Джерело: МедікФорум