День солідарності трудящих (інші назви – Першотравень, День праці, День міжнародної солідарності трудящих, Свято весни і праці) відзначається в 142 країнах світу, в тому числі, і в Україні.

Традиція відзначати 1 травня як день всіх трудящих з’явилася в 1889 році з ініціативи Паризького конгресу II Інтернаціоналу. Дата з’явилася в пам’ять про страйк американських робітників, які 1 травня 1886 вийшли на вулиці Чикаго з вимогою 8-годинного робочого дня. Тоді демонстрація закінчилася кровопролитним зіткненням з поліцією.
З 1890 роки ніч міжнародної солідарності трудящих почали відзначати в Австро-Угорщині, Бельгії, Німеччині, Данії, Іспанії, Італії, США, Норвегії, Франції, Швеції та Царської Росії.

Читайте також:  Названо найкращі продукти для захисту від хронічного захворювання нирок

Крім того, є версія, що це свято має язичницьке коріння. Кілька тисяч років тому жителі Стародавньої Італії поклонялися богині Майї, яка вважалася покровителькою землі і родючості. На честь богині останній весняний місяць назвали травнем, а в перший день цього місяця влаштовували урочистості, щоб витрачений навесні працю дав свої результати.

Портал UKRHEALTH.NET бажає всім трудящим міцного здоров’я та життя у світі, любові і достатку. Бажаємо ласкавого травня і щасливої весни!