Роботі вчених з Медичної школи Ексетерського університету (Великобританія) присвячена нова публікація в Journal of the American Medical Association Internal Medicine. Згідно з наведеними в ньому даними, фахівці виявили зв’язок між змінами в артеріальному тиску і смертю людини.

Тенденція до зниження артеріального тиску в літньому віці може бути ознакою смерті в осяжному майбутньому, – до такого висновку прийшли автори дослідження. Висновок фахівців базується на даних проведеного ними аналізу смертей майже 50 тисяч осіб.

Всі люди, охоплені дослідженням, померли у віці 60 років і старше. За словами вчених, серед них були ті, хто не скаржився на стан свого здоров’я, а також ті, хто, навпаки, мав різноманітні порушення, зумовлені серцево-судинними відхиленнями, деменцією та гіпертонією.

Проаналізувавши зібрані відомості, дослідники встановили: у всіх категоріях у людей спостерігалося поступове зниження артеріального тиску, що починався приблизно за 14 років до їх смерті.

«Зниження артеріального тиску для літніх пацієнтів представляє серйозну небезпеку, хоча це і не означає того, що в пізньому віці не потрібно лікувати гіпертонію, домагаючись зменшення показників тиску», – сказав у зв’язку з цим співавтор дослідження Джордж Кушель.

Джерело: MedikForum