Вчені з Сеульського національного університету в Південній Кореї представили результати своїх обчислень, що показують, скільки повинен тривати нічний сон, необхідний для здоров’я людини.

«Здоровий сон повинен тривати від 7 до 9 годин. Сон тривалістю більш або менш істотною в порівнянні з вказаним часом, може збільшувати ризики небезпечних захворювань і смертності», – констатували дослідники.

Авторами роботи були проаналізовані особливості сну у 133 608 чоловік у віці від 40 до 69 років. Також учасники здавали для обстеження зразки крові, ДНК і сечі. Вивчення цих даних дозволило фахівцям зробити висновок, що люди, які сплять протягом десяти годин, на 40 відсотків частіше страждають від захворювань, пов’язаних з передчасною смертністю, таких як ожиріння, артеріальна гіпертензія. Крім того, у них були виявлені підвищені рівні холестерину або цукру.

Читайте також:  Як знизити рівень холестерину, не виключаючи улюблені продукти з раціону

Якщо ж люди регулярно спали менше семи годин на день, в їх крові підвищувався вміст міді в крові, що оцінюється вченими як фактор підвищеного ризику раку.

Джерело: МедікФорум