ГоловнаНовини Здоров'я7 правил ЗСЖ, які більше не працюють

7 правил ЗСЖ, які більше не працюють

Можливо, кілька років тому ці правила були опубліковані в усіх журналах про здоров’я, слідувати їм сьогодні не потрібно – неспроможність цих установок була доведена експериментально.

Вода

Спати 8 годин. Саме 8-годинний сон оголошувався здоровою нормою, але останні дослідження свідчать про те, що для відпочинку організму цілком достатньо і 7 годин нічного сну. Втім, даний норматив не універсальний, на протяжність сну можуть впливати індивідуальні особливості окремо взятого організму.

Відмовитися від вживання цукру. Здавалося б, що ж тут неправильного? Неправильно відмовлятися повністю. Не варто забувати, що цукор давно має репутацію самого ефективного палива для головного мозку, і вчені погоджуються: це на 100 відсотків справедливо. Кількість цукру в раціоні потрібно лише контролювати, цього цілком достатньо для здоров’я.

Читайте також:  The Sun: медики назвали 8 ознак раку у чоловіків

Не їсти борошняних виробів. Пора б уже запам’ятати: макарони і хліб не є шкідливими продуктами і до виникнення зайвих кілограмів не призводять. Шкідливо їсти борошняне у супроводі жиру і цукру, особливо у великій кількості. Втім, зловживати хлібом і макаронами теж не потрібно – дозволяйте собі більше 200 грамів за добу.

Щільно снідати. Сніданок важливий для запуску активних метаболічних процесів в організмі, але чи означає це, що він повинен бути рясним? Ні, кажуть дослідники: велика кількість їжі – це додаткові калорії і нічого більше, а, значить, стрункій фігурі можна сказати «прощай».

Читайте також:  Фактори ризику хвороб серця в молодості

Не пити воду під час їжі. Ця версія здорового харчування виявилася надзвичайно живучою, багато хто всерйоз міркують про те, що вода під час їжі загрожує розбавленням шлункового соку і створює проблеми з травленням. Вчені наголошують: навіть розбавлений шлунковий сік все одно краще, ніж щільні грудки їжі, які скупчилися в шлунку.

Випивати 2 літри води в день. Кількість води, яка потрібна організму, вираховується виходячи з формули: 30 мл води на кілограм маси тіла людини. Причому в цей норматив входить не тільки вода як така, а в цілому вся рідина, яка вживається за день.

Читайте також:  5 плюсів холодного душу

Чистити зуби після їжі. Така звичка насправді згубна для зубної емалі. Чистка відразу після їжі змушує кислоти, які містяться в їжі і питті проникати ще глибше в структуру зубів, прискорюючи тим самим процес їх руйнування. Після їжі рот і зуби досить обполіскувати.