Можливо, кілька років тому ці правила були опубліковані в усіх журналах про здоров’я, слідувати їм сьогодні не потрібно – неспроможність цих установок була доведена експериментально.

Спати 8 годин. Саме 8-годинний сон оголошувався здоровою нормою, але останні дослідження свідчать про те, що для відпочинку організму цілком достатньо і 7 годин нічного сну. Втім, даний норматив не універсальний, на протяжність сну можуть впливати індивідуальні особливості окремо взятого організму.

Відмовитися від вживання цукру. Здавалося б, що ж тут неправильного? Неправильно відмовлятися повністю. Не варто забувати, що цукор давно має репутацію самого ефективного палива для головного мозку, і вчені погоджуються: це на 100 відсотків справедливо. Кількість цукру в раціоні потрібно лише контролювати, цього цілком достатньо для здоров’я.

Не їсти борошняних виробів. Пора б уже запам’ятати: макарони і хліб не є шкідливими продуктами і до виникнення зайвих кілограмів не призводять. Шкідливо їсти борошняне у супроводі жиру і цукру, особливо у великій кількості. Втім, зловживати хлібом і макаронами теж не потрібно – дозволяйте собі більше 200 грамів за добу.

Щільно снідати. Сніданок важливий для запуску активних метаболічних процесів в організмі, але чи означає це, що він повинен бути рясним? Ні, кажуть дослідники: велика кількість їжі – це додаткові калорії і нічого більше, а, значить, стрункій фігурі можна сказати «прощай».

Не пити воду під час їжі. Ця версія здорового харчування виявилася надзвичайно живучою, багато хто всерйоз міркують про те, що вода під час їжі загрожує розбавленням шлункового соку і створює проблеми з травленням. Вчені наголошують: навіть розбавлений шлунковий сік все одно краще, ніж щільні грудки їжі, які скупчилися в шлунку.

Випивати 2 літри води в день. Кількість води, яка потрібна організму, вираховується виходячи з формули: 30 мл води на кілограм маси тіла людини. Причому в цей норматив входить не тільки вода як така, а в цілому вся рідина, яка вживається за день.

Чистити зуби після їжі. Така звичка насправді згубна для зубної емалі. Чистка відразу після їжі змушує кислоти, які містяться в їжі і питті проникати ще глибше в структуру зубів, прискорюючи тим самим процес їх руйнування. Після їжі рот і зуби досить обполіскувати.