Зі зверненням до лікаря не варто тягнути в більшості випадків, але виявивши ці симптоми варто записатися на діагностику або викликати допомогу негайно.

Найголовніше правило: при будь-яких серйозних або незвичайних змінах в організмі варто якомога швидше звертатися до лікаря. Іноді навіть найнезначніші зміни можуть попереджати про розвивається в нашому тілі небезпечному процесі, який в підсумку може варто нам здоров’я або навіть життя. Ми зібрали кілька найсерйозніших симптомів, які не можна ігнорувати ні в якому разі — і якомога швидше звертатися до лікаря!

Дуже сильний головний біль

Раптовий головний біль жахливої сили, при якому здається, що череп ось-ось трісне або вибухне — це привід кидати все і негайно викликати лікаря. Біль, який не знімається звичними знеболюючими, не слабшає і навіть посилюється, незважаючи на всі вжиті заходи, може говорити про розірвану аневризму. Якщо головний біль до того ж супроводжується невиразною мовою або погіршилася робота одного боку тіла, це, найімовірніше, інсульт — і у вас є буквально кілька годин, протягом яких лікарі можуть щось виправити.

Читайте також:  П'ять ефективних методів від безсоння

Мігрень з аурою

До недавнього часу мігрені вважалися неприємним станом, який проте не вимагає негайного реагування. Але дослідження, проведені в останні кілька років, змінили цю точку зору. Так, дослідники з Національного інституту геронтології США підтвердили, що кожна мігрень з аурою (це стан, при якому у пацієнта можуть бути зорові порушення — він бачить вогні, мерехтіння і т.п.) приносить мікропошкодження головного мозку, що в перспективі може привести серйозних уражень цього органу. Тому важливо звернутися до невролога і разом з ним спробувати підібрати схему, яка дозволить управляти тригерами мігрені і запобігти її розвиток.

Депресія

Депресія-це серйозний розлад, який слід починати лікувати якомога раніше — в іншому випадку симптоми будуть погіршуватися, а хвороба може перейти в серйозну стадію, в тому числі до тієї, при якій з’являються нав’язливі думки про самогубство. Тому якщо ви помічаєте у себе або у когось із близьких сумний і тривожний настрій, пригніченість, відсутність інтересу до роботи або захопленням, які раніше приносили радість, якомога швидше зверніться до лікаря.

Читайте також:  Три варіанти харчування, які захистять від хвороб серця

Розтягнення зв’язок гомілковостопного суглоба

Та сама “підвернута” нога, з якою хоч раз в житті стикався кожен — це привід вживати заходів і навіть, можливо, звертатися до лікаря. Якщо не лікувати зв’язки гомілковостопного суглоба, волокна в них можуть гоїтися в неналежним чином укороченому або подовженому положенні, через що ймовірність нових травм зростає багаторазово. Обов’язково варто звернутися до лікаря, якщо ви не можете наступати на ногу або відчуваєте постійний біль при ходьбі. Крім того, важливо відразу надати потерпілому першу допомогу: прикладіть лід на 20 хвилин і робіть крижаний компрес кожні дві години протягом перших двох діб, тримайте ногу максимально високо піднятою, зробіть фіксуючу пов’язку.

Сором в грудях

Недавнє дослідження підтвердило: кожен другий пацієнт, який пережив серцевий напад, ігнорував його перші симптоми протягом шести годин. Тим часом, серцевий м’яз починає вмирати вже через 50 хвилин після початку нападу. Таке пізнє звернення до лікаря пов’язано в тому числі з тим, що багато пацієнтів впевнені, що по‑справжньому серйозний симптом — це болі в грудях, і не звертаються за допомогою в очікуванні, поки не почне боліти. Важливо пам’ятати, що найнебезпечніший симптом — це саме відчуття стиснення в грудях, а зовсім не біль. І при його появі важливо відразу звертатися до лікаря.

Читайте також:  Лікар розповів, як за допомогою свійських тварин знизити тиск

Болі в животі

Гострі болі в животі, які посилюються при русі або навіть будять посеред ночі — це привід негайно звернутися до лікаря, так як можуть свідчити про напад апендициту або проблеми жовчним міхуром. Ніколи не знімайте біль в животі медикаментами і не намагайтеся його терпіти, негайно звертайтеся до лікаря.

Раптові зміни зору

Невеликі цятки, помутніння зору або його розфокусування — все це повинно стати негайним приводом звернутися до лікаря. Відшарування сітківки, інсульт і навіть діабет — все це може супроводжуватися проблемами із зором, які з’являються раптово.