Американські вчені виявили, що щоденне вживання 70 г волоських горіхів вже через 12 тижнів призводить до поліпшення якості сперми у здорових молодих чоловіків.

Приблизно в 50% випадків причиною безплідного шлюбу є чоловіче безпліддя. Здатність чоловіка до участі в заплідненні залежить від багатьох факторів, у т.ч. від якості його сперми. Запліднення можливе тільки в тому випадку, коли в статеву систему жінки в період виходу яйцеклітини з яєчника потрапить достатня кількість здорових, зрілих, нормально функціонуючих сперматозоїдів.

Історія питання

Волоські горіхи надзвичайно багаті омега-3 жирними кислотами. Згідно з даними попередніх досліджень, омега-3 і інші поліненасичені жирні кислоти покращують якість сперми. Раніше було доведено, що риб’ячий жир з високим вмістом омега-3 жирних кислот дозволяє поліпшити якість сперми.

Суть дослідження

У дослідженні взяли участь 117 чоловіків у віці від 21 року до 35 років, які дотримувалися традиційного західного харчування. Половина чоловіків з’їдала в день по 70 г волоських горіхів, а решта чоловіків харчувалися звичайною їжею, але повинні були виключити зі свого раціону горіхи.

Аналіз якості сперми проводився до початку дослідження та після його закінчення. При аналізі враховувалися такі характеристики, як кількість сперматозоїдів, їх життєздатність, рухомість, форма, розмір, а також наявність хромосомних мутацій.

Результати

Через 12 тижнів від початку дослідження якість сперми покращився тільки у чоловіків, які їли волоські горіхи. Крім того, найбільш виражене поліпшення спостерігалося у чоловіків з найнижчим якістю сперми на момент початку дослідження.

Отримані результати свідчать про те, що перед зачаттям чоловік повинен приділяти більше уваги своєму харчового раціону. Продукти харчування справляють істотний вплив на здатність чоловіка до запліднення.

Надалі вчені повинні встановити оптимальну кількість волоських горіхів, яке необхідно чоловікові для поліпшення якості сперми.