Прогулянка на велосипеді принесе задоволення в будь-якому віці. Але одночасно вона допоможе підтримати фізичну форму. Причому навантаження на суглоби буде набагато менше, ніж під час бігу. Почати заняття дуже легко.

Давно не користувалися велосипедом?

Перед першою поїздкою знадобиться «техогляд». Можливо, доведеться оновити шини, гальма, ланцюг або замінити якісь деталі. Підгоніть велосипед під свій зріст – від цього залежить, наскільки комфортною буде поїздка.

Збираєтеся купити велосипед?

У магазині краще звернутися до консультанта – він підбере машину з урахуванням ваших побажань. Гірські і гібридні велосипеди (це полегшений варіант гірського велосипеда, пристосований для їзди по шосе) мають більш товсті шини і більш зручні. У шосейних велосипедів краща аеродинаміка, вони підходять для довгих дистанцій. Деякі виробники випускають велосипеди спеціально для жінок.

Одяг

• Велосипедні шорти зі вставками запобіжать потертості і зроблять поїздку більш комфортною.

Читайте також:  Прості вправи, які знімуть біль у руках

• Спортивні футболки з повітро-і паропроникної (дихаючої) тканини часто забезпечені спеціальними кишеньками для документів і мобільного телефону.

• Велосипедні рукавички без пальців захистять руки і допоможуть їм не оніміти.

• Ніколи не їздіть без велосипедного шолома. Він повинен підходити за розміром і щільно сидіти на голові.

• Сонцезахисні окуляри захистять очі від дрібного сміття, вітру і сонця.

• Велосипедні туфлі і тукліпси (ремінці для кріплення ноги до педалі) зроблять заняття велоспортом більш ефективними. Але перш ніж виїжджати на шосе, випробуйте тукліпси на доріжці в парку.

• У холодну погоду знадобляться лосини і куртка з довгим рукавом. Легкий жилет, вітровка і рукавички з пальцями також допоможуть м’язам не остигати.

Спорядження

Зчеплення. Вчіться їздити правильно. Намагайтеся «газувати» на більш низькій передачі, на якій легше обертати педалі. Швидке обертання педалей на високій передачі навантажує колінний суглоб. Якщо дорога йде в гору, перейдіть на більш легку передачу до початку підйому.

Читайте також:  Прості вправи, які знімуть біль у руках

Шини. Перед тим як виїхати, переконайтеся, що в разі необхідності зумієте самостійно поміняти шини. Завжди майте при собі набір для ремонту на випадок проколу. Заздалегідь дізнайтеся, як ставити латочку. Не перекачуйте шини.

Фари. Якщо ви збираєтеся їздити в темний час доби, перевірте електрообладнання – фари, ліхтарі і габарити.

Сідло. Переконайтеся, що воно правильно відрегульовано. Занадто високе або занадто низьке становище створять додаткове навантаження на колінний суглоб. Сидіння також не повинно бути занадто відсунуте назад або вперед.

Вода. На рамі велосипеда повинен бути спеціальний утримувач для фляги. Під час руху пийте достатньо рідини. Для підтримки сил непогано також мати з собою що-небудь перекусити.

Читайте також:  Прості вправи, які знімуть біль у руках
Виїжджаючи на шосе

• Завжди рухайтеся по ходу руху транспорту, а не назустріч йому. Уважно дивіться під колеса, на дорозі часто попадаються гострі камені і осколки скла.

• Вибирайте дороги, де передбачено рух на велосипеді, ще краще, якщо є виділена розміткою доріжка для велосипедистів.

• Дотримуйтесь правил дорожнього руху. Якщо ви знаходитесь на дорозі і маєте колеса, то вважаєтесь транспортним засобом.

• Одягайте яскравий, світловідбиваючий одяг.

• Позначайте поворот рукою.

• Завжди надягайте велосипедний шолом, він знижує ризик травм голови на 70-85%.

• Виїжджайте на велосипедну прогулянку в компанії. Пошукайте оголошення про клуби для початківців велосипедистів або про уроки їзди на велосипеді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ВЕЛОСИПЕДИСТИ ТУР ДЕ ФРАНС ВІДНОВЛЮЮТЬ СИЛИ ПІСЛЯ ГОНКИ

КАТАННЯ НА РОЛИКАХ. ЯК КАТАТИСЯ З КОРИСТЮ?