Згідно з новим дослідженням, почуття втрати енергії і втома укупі з вигоранням вказують на підвищений ризик серцевих нападів для чоловіків.

Всім властиво час від часу відчувати втому, виснаження, нудьгу. Але коли це не припиняється, можна говорити про схильність до вигорання – синдрому, який визначається трьома ключовими характеристиками: надмірною втомою і вираженим недоліком енергії, підвищеною дратівливістю, почуттям деморалізації.

За даними, представленими нещодавно на науковому онлайн-Конгресі Європейського товариства кардіологів (ESC), втома і вигорання роблять чоловіків схильними до інфарктів. Вчені констатують, що

“чоловіки, які страждають життєвим виснаженням, мають підвищений ризик серцевого нападу, і він особливо помітний серед неодружених, розлучених, овдовілих чоловіків”.

Продемонструвало це дослідження було проведено російськими фахівцями Інституту цитології і генетики в Новосибірську. Вони спостерігали за групою чоловіків (657 учасників) віком 25 років – 64 роки протягом чотирнадцяти років.

Від вигорання страждали дві третини (67 відсотків) чоловіків: з них 15 відсотків – у високому ступені, 52 відсотки – в помірному. Вчені встановили: у порівнянні з тими, хто не обтяжувався втомою, у чоловіків з помірним або важким виснаженням ймовірність серцевого нападу протягом п’яти років була в 2,7 рази вище.

Фахівці вважають, що подібна схильність чоловіків до інфарктів є своєрідною відповіддю їх організму на проблеми в житті через нездатність адаптуватися до тривалого впливу стресорів.