Доктор Стефан Гандрі попереджає: в деяких овочах і цільнозернових продуктах містяться клейкі білки, відомі як лектини. Так як рослинам в природі доводиться захищатися від комах, лектини взяли на себе роль зброї. Вони паралізують комаху, яка намагається з’їсти рослину, розповідає The Daily Mail.

У людей же лектини можуть викликати алергію, помутніння свідомості, втому, синдром роздратованого кишечника і навіть аутоімунні захворювання такі як ревматоїдний артрит. Лектини проникають прямо в суглоби, нервові закінчення, вистилку кровоносних судин і навіть в головний мозок, провокуючи запалення та аутоімунну реакцію.

Лектини більше сконцентровані в продуктах, які, по суті, самі є насіниною. Мова йде про горох, боби, кешью і арахіс. Однак їх можна знайти також у насінні томатів, огірків, червоного перцю і баклажанів. В цільнозернових продуктах містяться інші лектини, наприклад, агглютинін зародків пшениці. З цієї точки зору, хлібобулочні вироби з цілісної муки не так вже й корисні.

Не виключено, що лектини винні в підвищеній чутливості до зернових продуктів. Але також є точка зору щодо користі лектинів. Можливо, ці білки можуть покращувати стан вистилки кишечника за рахунок ініціювання процесу регенерації клітин.

Джерело: meddaily