ГоловнаНовини Здоров'я4 марних добавки для росту м’язової маси

4 марних добавки для росту м’язової маси

Шанувальники фітнесу і культуризму, які утримуються від прийому анаболічних стероїдів, в більшості випадків купують самі різні добавки і препарати для росту м’язів. Але ось чотири різновиди цих добавок, які не дають ніякого ефекту, якщо вірити науці.

збільшення м'язової масиГлутамін

Що обіцяють: стверджується, що ця амінокислота сприяє збільшенню синтезу білків і зниження їх розпаду, що допомагає будувати вражаючу мускулатуру. Як відомо, саме білки потрібні людині для м’язового будівництва.
Що насправді: жодне з численних наукових досліджень не підтвердило, що глутамін допомагає збільшити м’язову масу у здорових людей. Ця амінокислота може допомогти тільки жертвам хвороб, які спричинили втрату м’язів, на кшталт травм або опіків. Пийте протеїнові коктейлі, які дійсно допомагають наростити мускули.

Креатин етил естер

Що обіцяють: популярний і високоефективний препарат для збільшення м’язової маси, поліпшення спортивних показників без небажаної затримки води.
Що насправді: хоча креатин етил естер не викликає майже ніякої надбавки ваги за рахунок води, це пояснюється лише тим, що дуже невелика кількість креатину проникає в клітини м’язів. А більша частина стає кінцевим продуктом креатиніном, який виноситься з організму. Саме тому дана добавка абсолютно марна.

Глюкозамін

Що обіцяють: користь для суглобів, полегшення суглобного болю. Глюкозамін не призначений для зростання м’язової маси, але культуристи використовують його для відновлення після тренувань.
Що насправді: дослідження показали, що глюкозамін, безсумнівно, допомагає полегшити симптоми остеоартриту, але досить незначно. Такий же ефект дасть звичайний тайленол.

Стимулятори вироблення тестостерону

Що обіцяють: кажуть, що це здорова альтернатива анаболічних стероїдів, і подібні препарати змусять організм виробляти більше тестостерону самостійно. Цей гормон необхідний для будівництва м’язової маси.
Що насправді: якщо тільки ваш природний рівень тестостерону не знаходиться нижче норми, то ці препарати – зайва трата грошей. Дослідження показують, що вони підвищують рівень цього гормону тільки у тих людей, у кого він знижений.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
НАВІЩО ПОТРІБНІ ФУНКЦІОНАЛЬНІ ТРЕНУВАННЯ

ЯК ЗМЕНШИТИ БІЛЬ М’ЯЗІВ ПІСЛЯ ТРЕНУВАННЯ

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНІ НАДМІРНІ ФІЗИЧНІ НАВАНТАЖЕННЯ