Шанувальники фітнесу і культуризму, які утримуються від прийому анаболічних стероїдів, в більшості випадків купують самі різні добавки і препарати для росту м’язів. Але ось чотири різновиди цих добавок, які не дають ніякого ефекту, якщо вірити науці.

Глутамін

Що обіцяють: стверджується, що ця амінокислота сприяє збільшенню синтезу білків і зниження їх розпаду, що допомагає будувати вражаючу мускулатуру. Як відомо, саме білки потрібні людині для м’язового будівництва.
Що насправді: жодне з численних наукових досліджень не підтвердило, що глутамін допомагає збільшити м’язову масу у здорових людей. Ця амінокислота може допомогти тільки жертвам хвороб, які спричинили втрату м’язів, на кшталт травм або опіків. Пийте протеїнові коктейлі, які дійсно допомагають наростити мускули.

Читайте також:  Чиста вода небезпечна для здоров'я

Креатин етил естер

Що обіцяють: популярний і високоефективний препарат для збільшення м’язової маси, поліпшення спортивних показників без небажаної затримки води.
Що насправді: хоча креатин етил естер не викликає майже ніякої надбавки ваги за рахунок води, це пояснюється лише тим, що дуже невелика кількість креатину проникає в клітини м’язів. А більша частина стає кінцевим продуктом креатиніном, який виноситься з організму. Саме тому дана добавка абсолютно марна.

Глюкозамін

Що обіцяють: користь для суглобів, полегшення суглобного болю. Глюкозамін не призначений для зростання м’язової маси, але культуристи використовують його для відновлення після тренувань.
Що насправді: дослідження показали, що глюкозамін, безсумнівно, допомагає полегшити симптоми остеоартриту, але досить незначно. Такий же ефект дасть звичайний тайленол.

Читайте також:  Чого не можна робити при безсонні

Стимулятори вироблення тестостерону

Що обіцяють: кажуть, що це здорова альтернатива анаболічних стероїдів, і подібні препарати змусять організм виробляти більше тестостерону самостійно. Цей гормон необхідний для будівництва м’язової маси.
Що насправді: якщо тільки ваш природний рівень тестостерону не знаходиться нижче норми, то ці препарати – зайва трата грошей. Дослідження показують, що вони підвищують рівень цього гормону тільки у тих людей, у кого він знижений.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
НАВІЩО ПОТРІБНІ ФУНКЦІОНАЛЬНІ ТРЕНУВАННЯ

ЯК ЗМЕНШИТИ БІЛЬ М’ЯЗІВ ПІСЛЯ ТРЕНУВАННЯ

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНІ НАДМІРНІ ФІЗИЧНІ НАВАНТАЖЕННЯ