Приготоване без дріжджів листкове і бісквітне тісто може бути відносно корисним. Про це розповів ведучий програми «Про найголовніше» Сергій Агапкін.

За його словами, листкове тісто корисно завдяки наявності в ньому складних вуглеводів, для переробки яких потрібно багато енергії.

– З обережністю слід вживати продукти, приготовані з дріжджового тіста. Потрапляючи в шлунок, дріжджі починають боротьбу з природною мікрофлорою, що може призвести до розвитку дисбактеріозу, — зазначив лікар.

Він додав, що вироби з дріжджового тіста знижують імунітет, а це вже веде до різних захворювань. У будь-якому випадку, борошняні вироби калорійні, тому зловживати ними не варто.

Читайте також:  Нестаріюча шкіра: 8 порад для збереження молодості та сяйва на обличчі

Відзначимо, що в хлібопеченні активне використання дріжджів почалося в 40-і роки XX століття. До цього хліб пекли на хмелевих, солодових, житніх або інших видах заквасок. Крім того, хліб робили з цільнозернового борошна, тому він однозначно був кориснішим за сучасний.

Медики вказують на ряд протипоказань для вживання дріжджів. Зокрема, вони можуть провокувати розвиток молочниці у жінок. Також небезпечні дріжджові культури для людей, схильних до алергії, дисбактеріозу, які мають ендокринні порушення.

Раніше німецький гастроентеролог Томас Фрілінг розповів, що запалення кишечника, рак ободової і прямої кишки, цироз печінки можуть виникнути через певні продукти. В першу чергу, за його словами, потрібно уникати простих і рафінованих цукрів, обмежити випічку з білого борошна. Від копченостей і ковбас краще взагалі відмовитися, оскільки вони визнані канцерогенними.

Читайте також:  Судоми у чотирьох областях тіла можуть сигналізувати про ракову пухлину