Трав’яні чаї відомі своєю користю для здоров’я. Напої застосовувалися для лікування різних недуг протягом сотень років. Сьогодні дослідники пояснюють їх користь наукою, продовжуючи відкривати все нові властивості. Одним з таких чаїв є малиновий.

Чай роблять з сушеного листя рослини. Цікаво, що у самого напою немає різкого малинового присмаку – він більше схожий на квітковий чорний чай і містить вражаючий набір поживних речовин, вітамінів і антиоксидантів. Фактично, вміст флавоноїдів у листі більше, ніж у плодах. Серед переваг напою вчені виділяють кілька основних.

Для травлення

Протизапальні властивості чаю з листя малини можуть допомогти в симптоматичному лікуванні легкої діареї. Травники воліли чай через його здатність знімати запалення і поліпшення роботи кишечника. Ця рослина містить велику кількість танінів, тому вживати напій потрібно в помірних кількостях.

Читайте також:  Наскільки безпечний Red Bull та інші енергетики

Зміцнює імунну систему

Дослідження 2016 року показало, що листя малини володіють відмінними антиоксидантними властивостями. Насправді їх антиоксидантна активність набагато сильніше, ніж у листя ожини. Вітамін С в чаї покращує роботу імунної системи і стимулює вироблення лейкоцитів в організмі.

Зменшує запалення

Поліфенольні сполуки червоної малини відповідають за її протизапальні властивості. Дослідження на тваринах з екстрактом яервоної малини показали, що вона може зменшити тяжкість артриту, придушити запалення, пошкодження хряща і зміцнити кістки.

Для приготування чаю сушені листя заварюються в окропі. Наполягати напій рекомендується не більше 5 хвилин. Як правило, в такий чай не потрібно додавати цукру, але можна покласти в чашку трохи меду. Пити чай можна як гарячим, так і холодним.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News