Високий рівень холестерину є головним фактором ризику розвитку серцевих захворювань та інсульту. Багато хто навіть не знають про підвищений рівень холестерину, так як цей стан протікає безсимптомно.

Відзначається, що рівень холестерину багато в чому залежить від раціону харчування. Портал Eat This, Not That! за допомогою дієтологів зібрав список харчових звичок, які призводять до підвищеного холестерину.

Недолік клітковини

Клітковина, що міститься в рослинних продуктах, таких як цільнозернові, фрукти, овочі, горіхи, насіння і бобові, знижує рівень “поганого” ЛПНЩ холестерину. Тому в раціон слід додати продукти з високим вмістом клітковини.

Рафіновані вуглеводи

Вживання рафінованих вуглеводів може привести до підвищення рівня холестерину. Дослідження показали, що, коли насичені жири замінюються рафінованими вуглеводами, такими як цукор, хороший холестерин знижується, а поганий – підвищується.

Продукти тваринного походження

Низьковуглеводні дієти з високим вмістом жирів досить популярні, проте в довгостроковій перспективі такий спосіб харчування може мати несприятливі побічні ефекти, в тому числі підвищений рівень холестерину. Якщо дієта погано спланована, або якщо людина відчуває голод через низьке споживання вуглеводів, він вживає більше продуктів з високим вмістом жирів. Якщо це насичені жири, ризик серцево-судинних захворювань збільшується.

Вершкове масло

Вживання великої кількості вершкового масла, в тому числі для смаження продуктів, може підвищити холестерин. Замість цього фахівці рекомендують використовувати рослинні олії для приготування їжі, наприклад, оливкову олію або олію авокадо.