До підйому невблаганне зростання популярності капучино, латте, еспресо і флет уайт сприяло тому, що кава стала улюбленим напоєм британців, був ще один напій, який претендував на перше місце. Протягом поколінь чай був найпопулярнішим напоєм у Великій Британії, заспокоюючи нерви багатьох і даючи фон для розмов по всій країні.

Хоча чай більше не є улюбленим напоєм, він, як і раніше, залишається популярним. Нове дослідження показало, що він не лише поширений у споживанні, а й може знизити ризик розвитку деменції у людини, передає Express.

Вживання від однієї до шести чашок чаю на день пов’язане з 16-19-процентним зниженням ризику розвитку хвороби Альцгеймера, найбільш поширеної форми недоумства. Результати показали, що у людей, які помірно п’ють чай ризик розвитку судинної деменції був на 25-29% нижчим. Було встановлено, що оптимальна кількість чашок на день дорівнює трьом.

Хоча це дослідження є позитивним для любителів чаю та підкреслює переваги напою, це не єдиний напій із потенційними неврологічними перевагами.

Кава також може допомогти захистити мозок. Згідно з дослідженням 2021 року, вживання кави може бути пов’язане з нижчим ризиком розвитку деменції.

Дослідження показало, що у людей, які випивали дві або три чашки кави на день, була найнижча частота інсульту та деменції. Вони виявили «U-подібний зв’язок» між чаєм та ризиком розвитку деменції, оскільки майже не було жодної різниці між тими, хто випивав шість чашок чаю, та тими, хто не випивав жодної чашки чаю на день.