Холестерин необхідний організму для нормальної роботи внутрішніх органів. Без нього не буде вироблятися вітамін D і деякі гормони. Однак неправильне харчування і нездоровий спосіб життя сприяють накопиченню надлишків цієї речовини в кровоносних судинах.
Неприємні наслідки включають небезпечні серцево-судинні захворювання.

Помітити надлишок холестерину без допомоги лікаря досить складно, пояснюють фахівці. Найчастіше люди дізнаються про нього, тільки зіткнувшись з проблемою закупорених судин. Однак існує кілька симптомів, які можуть свідчити про його нездоровому надлишку в організмі.

Один з них, розповідає Express, це біль в кінцівках.

Наліт холестерину в судинах викликає їх звуження, зване атеросклерозом. Холестеринові бляшки в артеріях ніг викликають хворобу, звану захворюванням периферичних артерій (ЗПА). При цьому людина відчуває дискомфорт в ногах і ступнях. Іноді ЗПА охоплює і руки.

Читайте також:  За деякими звичками вгадується наявність підвищеного холестерину

ЗПА може обмежити рухливість, а в особливо важких випадках – привести до втрати кінцівок. Фахівці рекомендують при підозрах на ЗПА звернутися до лікаря, який зможе провести точну діагностику і призначити лікування.

Для профілактики медики радять скоротити споживання їжі, багатої насиченими жирами. В її число входять ковбаси і жирне м’ясо, вершкове масло, тверді сири, торти і печиво. Корисні ненасичені жири містяться в таких продуктах як оливкова олія, насіння, жирна риба.