Пірсинг – один з найдавніших способів прикрасити тіло. У Стародавньому Єгипті сережки у вухах були символом знатності, а в Римі проколоті соски підкреслювали мужність воїна. І якщо про смаки не сперечаються, то про вплив пірсингу на здоров’я поговорити варто. Тому що заняття це небезпечне.

Чим колоти?

Однозначно, голкою. Вона акуратно проходить через плоть, а весь процес повністю контролює майстер. Пістолет ж миттєво, грубо і абсолютно некеровано її прориває. Це може пошкодити судину і викликати сильну кровотечу.

До того ж, пістолет неможливо повністю стерилізувати – а значить, завжди залишається ризик підхопити інфекцію. У той час як голки для пірсингу – прилад індивідуальний.

Читайте також:  Лазерная эпиляция глубокого бикини — в чем особенность процедуры
Як вибрати майстра?

Пірсинг

Знайдіть у своєму місті тату-салон з хорошою репутацією і медичною ліцензією. Придивіться до обстановки: в хорошому закладі, крім одноразових голок, ви знайдете ідеальну чистоту на всіх поверхнях і рукавички на майстрах. Всі прикраси повинні проходити обробку в автоклаві. Поцікавтеся досвідом майстра і попередьте про всі свої захворювання.

Уникайте студії, яка для проколу використовують пістолети: це говорить про те, що її працівників не дуже-то хвилює здоров’я клієнтів.

Як ще пірсинг може нашкодити здоров’ю?

Взагалі будь-який чужорідний предмет в тілі – це подразник, а іноді і джерело запалення. Тому організм так старанно намагається від нього позбутися: місця проколу довго гояться і часто нагноюються. Але багато залежить від того, яке місце ви надумали облагородити сережкою, і наскільки відповідально підійдете до цього процесу.

Читайте також:  Що таке фільтр для води: переваги використання

Пірсинг

Наприклад, пірсинг губи часто веде до проблем з зубами – метал б’ється об емаль і залишає мікроскопічні тріщини.

Пірсинг септуму може викликати гематому носової перегородки: таке трапляється рідко, але, якщо все ж трапиться, обличчя може навіть деформуватися.

Крім того, якщо ви чимось хворієте, для початку обговоріть своє рішення з лікарем. У пірсингу є протипоказання: порушення згортання крові, імунодефіцити, схильність до келоїдних рубців.

Як уникнути всіх цих ризиків?

Якщо ви вибрали хорошого майстра, і все пройшло успішно, справа за малим: виконуйте все, що він скаже. Він дасть вам пам’ятку, в якій буде розписаний порядок догляду за пірсингом.

Читайте також:  Вплив телемедицини на доступність медичних послуг у віддалених регіонах

Крім того, вам потрібно буде особливо ретельно стежити за здоров’ям і не пропускати планові обстеження. Якщо ви обзавелися сережкою в язиці – вчасно відвідувати стоматолога, якщо прокололи клітор – гінеколога, і т. д.. Втім, це без пірсингу не завадить.

Як вибрати фахівця, якому можна без побоювань довірити проколоті частини тіла (та й всі інші теж)? Розповідаємо про це в статті «7 ознак хорошого лікаря».