Підвищений рівень холестерину може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям, включаючи інсульт та хвороби серця. Хоча клінічні ознаки цього стану далеко не завжди, лікарі виділяють кілька симптомів, на які потрібно звернути увагу. Один із них – проблеми з двома пальцями на руці.

Як пояснила доктор Дебора Лі, іноді при високому холестерині перестають розгинатися мізинець та безіменний палець. Цей стан відомий як контрактура Дюпюїтрена, в результаті четвертий та п’ятий пальці залишаються “постійно зігнутими”, пише Express.co.uk.

“Це різновид деформації кисті. Сухожилля, які йдуть до четвертого і п’ятого пальців на долоні, стискуються, причому так сильно, що вам важко їх повністю випрямити”, – уточнила лікар.

Вона також зазначила, що контрактура Дюпюїтрена найчастіше зустрічається у людей із підвищеним рівнем холестерину, але також пов’язана з курінням, алкоголем та діабетом. До інших ознак стану Лі віднесла поява сірувато-білого обідка навколо рогівки ока, ксантоми на різних ділянках обличчя та тіла, а також слабкий пульс у кінцівках.

Лі попередила, що високий холестерин найчастіше виявляється лише тоді, коли людина потрапляє до лікарні з ускладненням. Встановити цей стан можна за допомогою аналізу крові. Але якщо спостерігається один або кілька перерахованих симптомів, краще не відкладати похід до лікаря, додала медик.