Серцева аритмія – це порушення серцевого ритму, що виникає у разі порушення електричних сигналів. Це може призвести до того, що орган буде битися надто повільно, надто швидко чи нерегулярно. Хоча аномалія може бути нешкідливою, тяжкі випадки можуть призвести до смерті. Згідно з неофіційними повідомленнями, у розвитку цього стану беруть участь чотири добавки.

Кардіолог Олег Варфоломєєв розповів про небезпеку цих чотирьох добавок.

“Симптоми аритмії включають прискорене серцебиття, запаморочення, непритомність і задишку, але ці ознаки не завжди вказують на аномалії в серці. Найбільшого ризику захворювання схильні, як правило, люди віком 60 років і старші через знос серця”.

Кола горіх

Горіх коли – це насіння рослини, що містить кофеїн. Кофеїн працює, стимулюючи центральну нервову систему, серце та м’язи, що корисно для боротьби зі втомою та депресією. Зазвичай горіхи коли використовуються для лікування діареї, втрати ваги, мігрені та головного болю.

Гуарана

Гуарана, що росте на Амазонці, також містить велику кількість кофеїну та іноді використовується в енергетичних напоях.

“Добавка може бути небезпечною при вживанні у великих кількостях, оскільки вона також стимулює нервову систему та серце. Гуарана також містить теофілін та теобромін, хімічні речовини, подібні до кофеїну”.

Креатин

Цю поживну речовину зазвичай приймають як добавку для поліпшення фізичної працездатності та м’язової маси. Це пов’язано з тим, що він бере участь у виробництві енергії для м’язів і тому використовується в більшості спортивних добавок.

Ефедра

Добавка не тільки пов’язана з підвищеним ризиком серцевої аритмії, але також відомо, що вона спричиняє судоми, інсульт та раптову смерть.