Мікропластик міститься у водопровідній воді, продуктах і навіть вдихуваному повітрі, приводячи до розвитку онкологічних недуг. Видання The Telegraph опублікувало 6 способів уникнути попадання цих токсичних частинок в організм.

Британський доктор Сабіна Доннай в першу чергу рекомендує відмовитися від використання пластикових контейнерів для їжі: при нагріванні вони виділяють отруйні сполуки, які в кінцевому підсумку потрапляють в їжу.

Через такого ж процесу не варто зловживати бутильованою водою, чий склад має в 22 рази більше частинок мікропластика, ніж у водопровідна. “Перед тим як потрапити в ваш холодильник, пляшка могла зберігатися в теплі на складі”, – пояснила професор.

Замість харчової плівки варто віддавати перевагу еко-серветкам з покриттям з бджолиного воску. Як і багаторазовий паперовий або металевий стаканчик для кави, це засіб запобіжить потраплянню токсинів в організм.

Не можна забувати про безпеку дітей, яких нерідко годують пляшечками з полімерів, в кожному літрі живильної суміші є більше 16,2 мільйона частинок мікропластика. Скляні аналоги характеризуються набагато меншою шкодою, тоді як від сосок-пустушок зовсім варто відмовитися.