Ріст вище 170 сантиметрів впливає на схильність до розвитку смертельно небезпечного порушення – миготливої аритмії або фібриляції передсердь. Кожен додатковий дюйм (2,54 сантиметра) збільшує її ризик на 3%, встановили вчені з США.

Високі люди в більшій мірі схильні до нерегулярного серцебиття, заявили дослідники з Пенсільванського університету. Вони рекомендують власникам високого зросту регулярно обстежуватися у кардіологів, щоб виключити у себе миготливу аритмію.

При миготливій аритмії порушуються електричні імпульси, які керують насосною функцією серця, у якого в результаті змінюється активність передсердь. Ці зміни призводять до аномального серцевого ритму: серце б’ється нерегулярно, періодично швидко і в деяких областях передсердь починає накопичуватися кров. Так можуть утворюватися згустки крові, які потім надходять в мозок з кровотоком, погрожуючи людині розвитком інсульту. Ризик інсульту при наявності миготливої аритмії підвищується в п’ять разів. При цьому люди, які страждають нею, часто не відчувають, що їх серце б’ється нерегулярно.

Довгий час вважалося, що основними факторами ризику миготливої аритмії є вік і високий артеріальний тиск. Однак нове дослідження виявило зв’язок між нерегулярним серцебиттям і генетичними варіантами, відповідальними за зріст людини.

Фахівцями були проаналізовані зразки ДНК 1,2 мільйонів осіб. Цей аналіз показав: при рості, що перевищує планку в 170 сантиметрів, ризик фібриляції передсердь збільшується на 3 відсотки з кожними 2,54 сантиметрами.

Джерело: МедікФорум