Висипання навколо рота може бути ознакою того, що в організмі людини знижений вміст цинку через дисфункцію печінки.

Печінка, яка тривалий час піддається ожирінню, перешкоджає засвоєнню певних поживних речовин, зокрема цинку. Таким чином, багато людей з жировою хворобою печінки також мають дефіцит цинку. За даними журналу Metabolism Open, у людей з неалкогольною жировою хворобою печінки (НАЖБП) та фіброзом печінки концентрація цинку у сироватці значно знижена, пише Express.

Цинк – це мінерал, що сприяє нормальній роботі імунної системи. Відомо, що він модулює противірусний та антибактеріальний імунітет та регулярну запальну реакцію. Одним із зовнішніх проявів його дефіциту є дерматит. При ураженні печінки (особливо у випадках запущеного ожиріння) дерматит може виникати як висипання в області навколо рота. Ця висипка часто виглядає як маленькі, червоні прищі або мініатюрні, заповнені рідиною бульбашки, які на дотик можуть здаватися твердими.

Крім того, в Metabolism Open повідомляється, що ураження печінки може також викликати інші симптоми на обличчі – набряклість, свербіж та розацеа.

Що ще може спричинити дефіцит цинку? Крім проблем із печінкою, причиною його нестачі в організмі можуть бути діабет, ожиріння, гіпертонія, зниження всмоктування із шлунково-кишкового тракту та неадекватне харчування.