Для 2020 року коронавірус став справжнім лихом. За підсумками численних досліджень і повідомлень про стійкий характер симптомів з’явився новий термін: тривалий термін.

Медики використовують його для опису ознак зараження вірусом, які можуть тривати до 12 тижнів. Відзначається, що вони більш небезпечні, оскільки можуть сильно підірвати здоров’я через велике ураження органів.

У British Heart Foundation (BHF) пояснили, що при такому розвитку хвороби можуть наступати поліпшення, проте пізніше стан знову погіршується.

“Ці довгострокові ефекти характерні не тільки для тих, хто потребував госпіталізації», – повідомили в BHF. Симптоми довгого коронавірусу включають втому, задишку, занепокоєння і депресію, прискорене серцебиття, болі в грудях, біль у м’язах і суглобах, а також нездатність мислити чітко або зосередитися («мозковий туман»), пише Express.

В ході аналізу даних про здоров’я людей з COVID-19 вчені прийшли до висновку, що від симптомів зараження, що тривають більше восьми тижнів, може страждати кожен 20-й чоловік. Крім того, на основі ранніх ознак хвороби можна передбачити, хто, швидше за все, зіткнеться з тривалим Covid.

Виявилося, що чим більше різних симптомів випробував людина протягом першого тижня хвороби, тим вище ймовірність того, що він найдовше буде боротися з її наслідками. В цілому команда вчених виявила, що, хоча більшість людей з коронавірусом повідомили про те, що прийшли в норму через 11 днів після захворювання, приблизно у кожного сьомого (13,3%) симптоми тривали не менше чотирьох тижнів, у кожного 20-го ( 4,5%) – вісім тижнів і у кожного 50-го (2,3%) – більше 12 тижнів.