Картопля виявився корисніше для нашого тіла, ніж здавалося раніше, завдяки вмісту особливого білка. Його споживання покращує стан м’язів, встановили дослідники з Канади.

Канадськими вченими, що представляють університет Мак-Мастер, була виявлена особлива користь картоплі для тіла. Фахівці заявили, що продукт здатний підтримувати роботу м’язів не гірше тваринного білка. Їх доводи опубліковані журналом Nutrients.

Науковці провели експеримент за участю 24 молодих здорових жінок віком від 18 до 24 років, яких вони випадковим чином розділили на дві групи. Одна протягом 14 днів отримувала додатково два рази на добу по 25 грамів ізоляту картопляного білка у вигляді пудингу, інша його не отримувала. До початку експерименту харчування учасниць було нормальним, вони не відчували дефіциту білка.

Читайте також:  Нічна пітливість може бути симптомом небезпечних порушень в організмі

Випробування показало: у добровольців, додатково вживали картопляний білок, м’язова тканина стала активно виробляти міофібрилярні білки, що поліпшили функцію скелетних м’язів.

Вважалося, що тільки тваринний білок може добре зміцнювати м’язову масу, рослинний йому значно поступається. Однак, заявили дослідники, отримані дані говорять, що білок, що міститься в картоплі, корисний для м’язів тіла не менше тварини.

“Картопля виявилася кориснішою, ніж ми думали. Коренеплід містить, крім крохмалю, високоякісний рослинний білок, що дозволяє підтримувати роботу м’язів”, – висловилися автори роботи.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News