З незапам’ятних часів люди використовують різні рослини для лікування багатьох недуг. З розвитком науки і медицини зокрема стало з’являтися все більше доказів лікувальних властивостей «дарів природи».

Справжнім “бичем” сучасності є високий холестерин і рівень цукру в крові. Багато фахівців сходяться на думці, що захворювання можна контролювати за допомогою правильного харчування і певних продуктів. Одним з них є куркума.

“Останнім часом куркумі приділяється багато уваги. Цілющі властивості суперпродукту використовуються в боротьбі зі старінням, але ця спеція вже тисячоліттями застосовується в китайській і аюрведичній медицині для боротьби із запаленнями і поліпшення здоров’я травної системи», – розповів дієтолог Карен Ансел.

Куркума вирощується по всій Індії та в інших частинах Азії, і є основним інгредієнтом карі. Продукт використовують як приправу для м’яса, супів і навіть смузі.

Медики підкреслюють, що більшість захворювань в організмі починаються з запалення – від гінгівіту в роті до проблем з серцем, тому вживання чайної ложки куркуми в день може бути хорошою профілактикою різних недуг.

В даний час отримані докази позитивного ефекту спеції на рівень холестерину. Вчені виявили, що кількість шкідливих ліпідів в крові значно знижується у людей з ризиком серцево-судинних захворювань при вживанні куркуми.

При діабеті 2 типу продукт здатний очистити організм від зайвого цукру, підвищити його реакцію на інсулін, а також знизити апетит і зняти вогнища запалення за рахунок великої кількості флавоноїдів в складі. Через потужний антиоксидантний ефект добавки куркуми показані навіть під час лікування онкологічних пухлин.

В цілому куркума може ефективно виводити з судин токсини і шлаки і підтримувати в нормальному стані роботу серця, за рахунок чого можна успішно контролювати артеріальний тиск. Крім цього, Спеція добре зарекомендувала себе як засіб для поліпшення роботи мозку і проти болю через остеоартрит.