Одна з традиційних страв новорічного столу – бутерброди з червоною ікрою – не повинні містити масла, про це повідомила лікарка-дієтологиня Наталія Денісова.

Фахівець пояснила, як правильно їсти цей продукт, щоб не нашкодити здоров’ю. Зокрема, Денісова порадила не готувати бутерброди з ікрою, додаючи в них масло (хоча саме в такому вигляді вони у нас і поширені).

Фахівець підкреслила: на хліб правильно намазувати щось одне, ікру або вершкове масло.

«Сама по собі ікра містить багато жиру, тому змішувати її з іншим жиром у вигляді вершкового масла – означає збільшувати калорійність закуски і разом з нею навантаження на серцево-судинну та травну системи», – пояснила експертка.

Також Наталія Денісова звернула увагу на те, що бутерброди з ікрою – це страви, що містять багато солі. Наприклад, кількість солі в одному такому бутерброді становить 10% добової норми солі, що досить багато. З цієї причини захоплюватися бутербродами з ікрою не варто, надлишок солі шкодить стану судинної тканини, провокує набряклість і зростання тиску.

На додаток Денісова порадила при покупці ікри вибирати продукт, в складі якого відсутній бензоат натрію: дана речовина є сильним алергеном.

Крім того, лікар рекомендує не давати ікру дітям до трьох років, а дітям старше цього віку – строго в невеликій кількості.

Джерело: МедікФорум