Вживання буряка надзвичайно корисне для людського мозку, так як допомагає зберегти його молодим і активним. Висновок про це було зроблено американськими дослідниками з Університету Уейк Форест.

Фахівці відзначають, що буряк забезпечує організм багатьма життєво важливими живильними речовинами, і на відміну від інших овочів, більшість вітамінів і мінералів зберігається при його приготуванні. Дослідження вчених показало, що буряк допомагає гальмувати старіння мозку.

“Порція бурякового соку в день в поєднанні з фізичними вправами покращує пластичність мозку”, – повідомили вчені.

За їх словами, за позитивний вплив на мозок відповідає нітрат, що міститься в буряках. Він перетворюється в організмі в з’єднання, що стимулює утворення оксиду азоту в крові. Це розширює кровоносні судини і знижує кров’яний тиск. В результаті м’язи і мозок в тому числі краще забезпечуються киснем.

В ході дослідження добровольці-чоловіки у віці 65 років-випивали невелику склянку бурякового соку за годину до тренування. Через шість тижнів ці учасники показали збільшення своїх спортивних показників. Крім того, на відміну від контрольної групи, яка тільки пила воду перед тренуванням, у них була виявлена краща нейропластичність.

Нейропластичність – це здатність мозку перебудовуватися. Людський мозок не є жорстким органом, він продовжує змінюватися аж до пенсійного віку. Без нейропластичності було б неможливо чогось навчатися. Чим вище нейропластичність, тим краще мозок адаптується до вирішення нових завдань.

“Склянка бурякового соку-це джерело молодості для нашого мозку. Його максимальна користь проявляється в поєднанні зі спортом”, – констатували наукові фахівці.

Джерело: МедікФорум