Фахівці з’ясували особливу користь вітаміну, що відповідає за засвоєння кальцію і згортання крові. Він запобігає кровотечі і розвиток остеопорозу (втрата кісткової маси). Крім того, цей вітамін допомагає уникнути появу каменів у нирках, лікує порізи і рани на шкірі.

Вітамін К допомагає крові згортатися-без цього процесу будь-яка рана може стати смертельною, відзначають лікарі. Тому важливо не забувати вживати продукти, що містять цей вітамін: найбільше ним багаті шпинат, броколі, зелений салат, капуста, петрушка і яловича печінка, пише Business Insider.

Вітамін К відіграє важливу роль у здоров’ї кісток, оновлюючи кісткові клітини і сприяє їх росту. Крім того, він запобігає серцеві захворювання. Недавні дослідження показали, що вітамін К пригнічує кальцифікацію коронарних артерій. При цьому захворюванні кальцій твердне в судинах і обмежує кровотік, що може збільшити ризик хвороб серця.

Медики звертають увагу, що найкраще отримувати вітамін К природним способом, споживаючи достатню кількість зелені і овочів. Так, чашка спаржі містить 114.8% денної норми мікроелемента, а одна порція капусти – 1327,6%.