Дефіцит спілкування між людьми є однією з найсерйозніших проблем сучасності. Він призводить до розвитку шкідливих звичок, внаслідок яких можуть з’явитися серйозні захворювання.

“Самотність смертельно небезпечна” – до такого висновку прийшла 95-річна довгожителька зара Джаффе. Вона очолює клуб дружби літніх людей при синагозі Бет-Ель в США. Протягом 40 років клуб допомагає долати самотність. Його члени разом відзначають свята і дні народження. Спілкування не припиняється навіть під час пандемії коронавірусу – воно проходить онлайн. Також Джаффе підкреслила, що всі її друзі – довгожителі, пише The Jewish News of Northern California.

Доктор Вівек Мурті, колишній головний хірург США, у своїй книзі «разом: цілюща сила людської взаємодії в самотньому світі» порівнює його по руйнівності з викурюванням 15 сигарет в день. За його словами, самотність не завжди означає, що людина не знаходиться серед інших людей. Це набагато більш руйнівне відчуття ізоляції і непомітності.

Для поліпшення психологічного стану доктор Мурті радить частіше бути з людьми, наприклад, займатися волонтерською роботою. Також необхідно відвідувати клуби за інтересами при бібліотеках і культурних центрах. На думку фахівця, так спілкування з людьми допоможе прожити довше.