Зараз велика увага приділяється проблемам здорового способу життя. Медики неодноразово помічали, що люди в Україні не хочуть приділяти цьому питанню увагу. Однак ЗСЖ, який може здатися вам таким страшним і обмежує вас в житті, не так-то складний. Якщо ви хочете залишатися здоровою і активною людиною, дотримуйтесь цих правил. Вони є обов’язковими для тих, хто стежить за своїм станом здоров’я.

Мийтеся помірну кількість разів

Як це не дивно, але не приймайте душ занадто часто. Так ви можете позбавити шкіру корисних бактерій і масел, необхідних для краси і здоров’я шкіри і волосся. Наприклад, якщо занадто часто мити голову, то можна висушити шкіру, через що вона буде виробляти більше масел і швидше забруднюватися. Також гаряча вода здатна зменшити шар шкірного сала, яке відіграє найважливішу роль у зволоженні шкіри і запобігає раніше старіння. Крім того, існує гіпотеза, що занадто частий прийом ванни або душу призводить в цілому до погіршення імунітету людини. Через це можуть утворитися такі захворювання, як цукровий діабет, алергія та астма. Тим людям, хто кожен день займаються фізичними навантаженнями, рекомендують приймати водні процедури максимум раз на добу.

Відмовтеся від кофеїну

Не варто пити каву, але обов’язково готуйте його. Аромат цього напою здатний подарувати людині бадьорість. Також відомо, що кофеїн не потрібно пити з 8:00 до 9:00, але запахи допоможуть прокинутися. До речі, кофеїн міститься не тільки в каві, але і інших напоях, які людина приймає чи не кожен день: чай, кола, інші напої. Не на всіх кофеїн впливає однаково, але у більшості людей через нього розвивається звикання. Відмова від речовини може проходити вкрай болісно. Проте це варто зробити, щоб подарувати своєму організму здоров’я.

Справа в тому, що відмова від кофеїну допоможе поліпшити якість сну. Ви станете набагато простіше і швидше засипати, рідше прокидатися в нічний час. Якщо ви зовсім не можете без нього, хоча б відмовтеся від кави у другій половині дня, саме він впливає на людину погано.

Ще один плюс відмови від кофеїну – ваш настрій перестане стрибати від хорошого до поганого. Чи помічали ви, що без чашки кави ви стаєте злим і дратівливим? Справа саме в цьому напої, відмовившись від якого ви перестанете так страждати.

Також рівень енергії у людини, яка не вживає кофеїн, залишається рівним протягом всього дня. Регулярне споживання кави призводить до того, що протягом доби активність зменшується, що викликає бажання підбадьорити себе чашкою кави або чаю.

І ще одна перевага – займатися спортом в ранковий час стане простіше. Перевірте і зрозумієте, в чому фішка.

Приділяйте увагу фізичній активності

На тренуваннях вибирайте аеробні вправи. Вони допомагають зарядитися гарним настроєм, очистити голову від поганих думок і навіть запобігти когнітивні дисфункції. Перерахуємо основні плюси фізичної активності для здоров’я:

  • Зміцнення імунітету;
  • Поліпшення функцій серцево-судинної системи;
  • Нормалізація кров’яного тиску;
  • Поліпшення кровообігу;
  • Нормалізація обміну речовин;
  • Зміцнення м’язів і опорно-рухового апарату;
  • Підвищення витривалості, поліпшення настрою, вироблення серотоніну (“гормону щастя”);
  • Поліпшення якості сну, позбавлення від безсоння;
  • Відсутність депресії, тривожного стану, позбавлення від стресів.
Побільше позитивних думок

Оптимізм призводить до покращення стану людини. Якщо ви починаєте мислити в благих цілях, то фізичне здоров’я немов автоматично підтягується. Ви перестанете постійно хандрити, відчувати біль в кожній клітині тіла, там, де навіть насправді не болить. Позитивний настрій покращує гормональний фон, через що відбувається загальне зміцнення імунної системи, що призводить до запобігання різних, у тому числі й важких захворювань. Також оптимізм подарує вам більше сил і енергії, у той час як негативні думки навпаки будуть забирати їх. Та й просто віра в найкраще дозволить досягти поставлених цілей швидше і простіше.

Не приймайте комплекси вітамінів

Слід відмовитися від комплексу вітамінів. Немає ніяких доказ того, як вони працюють. А адже ми звикли з самого дитинства, що нас напихають таблетками, які нібито повні різних вітамінів. Насправді в комплексі вітаміни можуть виявитися практично марні – це підтверджують навіть медики, так як достовірних даних про складі таких БАДів немає. Тому краще черпати вітаміни з цих інгредієнтів – фруктів і овочів. Або придбайте в аптеках конкретні вітаміни, а не комплексні.

Обов’язково розминайтеся під час роботи

Навіть в офісі потрібно робити розминку, без цього не повинен обходити ні один з будніх днів. Обов’язково сидите правильно, вставайте і рухайтеся щогодини. Щоб почати це робити, слід спочатку себе змушувати. Ми розуміємо, що в розпал робочого дня складно згадати про це, а вже тим більше приступити до вправ, але це необхідно зробити. Щоб не забувати, можна поставити нагадування або будильник на телефоні, приклеїти стікери поруч з робочим місцем, щоб слово “Зарядка” постійно мелькало перед вашими очима. Якщо ви будете слідувати цій нехитрій раді, то зможете знизити ризик передчасної смерті на 33 відсотка.

Пийте більше чистої води

І нарешті, пийте достатню кількість води. Це допоможе підтримувати належну кількість води в організмі. До того ж це допомагає худнути. Мінімальна кількість чистої питної води становить півтора літра на добу. Також вода здатна допомогти в омолодженні шкіри, так як благотворно впливає на клітини, запобігаючи сухості та підживлюючи їх вологою. Вода виводить токсини, знижує ризик інфаркту і є природною мастилом для суглобів.