Нове дослідження показало, що ця звичка в їжі сприяє високому ризику передчасної смерті – йдеться про схильність підсолювати страви, що вже приготовані.

Люди, які додають додаткову сіль у їжу, сидячи за столом, піддаються – про це свідчать результати дослідження, опубліковані в European Society of Cardiology.

«Порівняно з тими, хто ніколи чи рідко додавав сіль у свої страви, люди, які завжди додавали її в їжу, мали на 28 відсотків вищий ризик передчасної смерті», – констатували автори роботи.

Фахівці наголошують, що сільничка за столом не єдине джерело натрію, що надходить в організм. За словами відомого закордонного дієтолога Тобі Амідора, високі концентрації солі та натрію містяться у напівфабрикатах та продуктах, готових до вживання, що пройшли промислову переробку, а також у стравах закладів громадського харчування. Звичка обідати поза домом, небажання готувати самостійно тісно пов’язані із проблемою надмірного споживання солі, каже експерт.

Читайте також:  Як заготувати овочі на зиму: порада дієтолога

«Рідше обідайте поза домом і якомога рідше використовуйте сільничку за столом, освоюйте методи приготування їжі, що допомагають зменшити споживання натрію», – поділився порадою лікар.