Дослідження, проведене у Великобританії, визначило: продовжити життя ефективно допомагають фізичні навантаження – навіть в кількості менше 15 хвилин в день.

Фахівцями був визначений найпростіший спосіб продовжити життя-13 хвилин фізичних занять кожен день. Про це пише видання»Медицина і наука”. Завдяки такому невеликому обсягу фізичної активності можна продовжити життя відразу на кілька років.

“Всього лише кілька хвилин фізичних вправ в день можуть зробити величезний вплив на здоров’я людини в довгостроковій перспективі», – констатують автори проекту.

Ними стали фахівці медичної страхової компанії Vitality, які проаналізували дані про фізичні навантаження 140 тисяч осіб. Отримані дані свідчать: заняття спортом в цілому по 90 хвилин в тиждень (або 13 хвилин в день) протягом року збільшують тривалість життя неактивної людини на три роки. Якщо людина займається спортом по 25 хвилин в день, його життя може подовжитися на чотири роки.

“Ми виявили, що люди, які додали чотири хвилини фізичних вправ до свого повсякденного життя, збільшили свою тривалість життя на 1,7 року”, – додатково повідомили дослідники.

Говорячи про вправи, експерти відзначили, що підійдуть навіть просто піші прогулянки. Також вони рекомендують короткі пробіжки, велосипедні прогулянки.